Zarząd
mec. Maciej Mackiewicz
Prezes Fundacji
Wspólnik w Kancelarii Królewiecki Rudzki Mackiewicz. Absolwent Uniwersytetu w Białymstoku. Specjalizuje się w prawie nowych technologii, ochronie danych osobowych, cyberbezpieczeństwie i prawie karnym gospodarczym. Doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno w administracji państwowej, jak i w spółkach sektora energetycznego oraz telekomunikacyjnego. Jest pomysłodawcą i koordynatorem Forum Bezpieczeństwa Telekomunikacyjnego „Tel Sec” – corocznej konferencji organizowanej wspólnie przez zespoły ds. bezpieczeństwa największych operatorów telekomunikacyjnych. Jest prezesem Stowarzyszenia AntiFraud.
Rada Programowa
amb. Jacek Najder
Dyrektor Biura Współpracy Międzynarodowej w Urzędzie m.st. Warszawy. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Zawodowy dyplomata w latach 1992 – 2017. Pracował m.in. na placówkach w Islamabadzie i w Seulu. W latach 2007 – 2008 był ambasadorem RP w Afganistanie, następnie w podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz stałym przedstawicielem RP przy NATO w latach 2011–2016. Jest współpracownikiem Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego.
prof. dr hab. Irena Lipowicz
Wykładowczyni Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Katedra Prawa Administracyjnego i Samorządu Terytorialnego. Absolwentka i wykładowczyni Uniwersytetu Śląskiego. W latach 80. członek Solidarności. W latach 1991 -2000 poseł na Sejm I, II i III kadencji, w 2000-2004 ambasador RP w Republice Austrii. W latach 2010-2015 Rzeczniczka Praw Obywatelskich. Jest doktorem honoris causa uniwersytetu w Osnabrueck, laureatka nagród: m.in. Europy Środkowej (IDM Austria); nagrody Europejskiej Uniwersytetu Viadrina oraz Nagrody im. świętej Jadwigi Uniwersytetu Wrocławskiego.
mec. Wojciech Wrochna
Partner w Kancelarii Kochański&Partners, szef Praktyki Energetyka, Infrastruktura i Środowisko oraz Prawa Europejskiego i Europejskich Regulacji Gospodarczych. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w i Uniwersytetu Roberta Schumana w Strasburgu. Jest wykładowcą akademickim, autorem artykułów z zakresu prawa UE i prawa energetycznego oraz współautorem komentarza do Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską. Jest członkiem w European Litigation Lawyers’ Association oraz Polskim Stowarzyszeniu Prawa Europejskiego.
Zespół
Tomasz Chłoń
Hungarysta i dyplomata, były ambasador RP w Estonii oraz Słowacji, były dyrektor Biura Informacji NATO w Moskwie. Badacz stosunków międzynarodowych i edukator. Autor i współautor licznych publikacji w tym „Dezinformacja międzynarodowa. Pojęcie, rozpoznanie, przeciwdziałanie”.
Alicja Dziewanowska
Koordynatorka projektów, specjalistka ds. finansowej obsługi grantów i dotacji UE. Realizowała szereg działań w zakresie edukacji obywatelskiej i kulturalnej. Posiada doświadczenie pracy w administracji publicznej, jak i w organizacjach pozarządowych. Zaangażowana w liczne działania wolontariackie.
Karol Reczkin
Zawodowo związany z firmą telekomunikacyjną, gdzie zajmuje się komunikacją i sprawami publicznymi. Z wykształcenia politolog. Pracował jako ekspert i doradca w administracji publicznej, w Centrum Europejskim Natolin i w Parlamencie Europejskim. Jest koordynatorem Centrum Analiz Międzynarodowego Instytutu Społeczeństwa Obywatelskiego.
Małgosia Żochowska
Specjalistka ds. zarządzania projektami, zawodowo zajmuje się sprawami publicznymi i komunikacją. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz Uczelni Łazarskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie w administracji państwowej. Członek Komitetu Dialogu Społecznego Krajowej Izby Gospodarczej.